U příležitosti 20. výročí od založení našeho skautského střediska jsme v sobotu 25. září uspořádali celostřediskový výlet na Náchodsko. Společně s rodiči, sourozenci a kamarády jsme v sobotu ráno vyrazily od pošty v Dolním Újezdě. Zhruba po dvou hodinách cesty jsme byli na místě naší první zastávky, a to v dělostřelecké tvrzi Dobrošov, která tvořila součást Československého pohraničního opevnění budovaného v letech 1935 – 1938.
Po zajímavé prohlídce pevnosti jsme navštívili nedalekou Jiráskovu chatu, kde jsme poobědvali a poté, co jsme zdolali 99 schodů na vyhlídku, jsme se mohli porozhlédnout po kraji. Škoda jen že bylo zataženo a my si nemohli panorama Orlických hor vychutnat se vším všudy.
Naší poslední zastávkou bylo Babiččino údolí, kde jsme mohli strávit krásné odpoledne v malebném zákoutí přírody, o kterém píše ve své knize Božena Němcová.
Plni zážitků a možná i nových přátelství, hlavně ale spokojeni z pěkně prožitého dne, jsme se vrátili domů.

Výletu se zúčastnilo 51 osob.