Byla první adventní neděle 9. prosince a s ní tu opět po roce skautská vánoční besídka. Pro zvyšující se počet účastníků v posledních pár letech naše tradiční místo (sál u chovatelů) taktak že nepraskalo ve švech, takže jsme se rozhodli pro změnu a uspořádali letošní besídku ve školní jídelně. Ještě že tak, jelikož z loňského rekordního počtu cca 120 lidí jsme vyškočili na neuvěřitelných cca 180.

Světlušky si připravily scénku „O pejskovi a kočičce“ ve speciální úpravě, vlčata „Uzdravení puberťákovo“, skauti sehráli pár útržků z několika Cimrmanových scének, skautky scénku „Mrazík aneb úplně jinak“ a Erčata „Zelenou karkulku“. Jednotlivá vystoupení jsme proložili promítáním fotek z tábora 2011, 2012, zpíváním koled, několika informacemi o středisku apod. a také se nám předvedl Marek se svým diabolem.

Nechyběl ani čaj a spousta dobrého cukroví. Pod stromeček nám Ježíšek nadělil několik dárečků, které jsme si na závěr rozdělili. Zazpívali jsme večerku a po úklidu jídelny se vydali domů.