Již podruhé se konala skautská besídka ve školní jídelně, ale pro letošní rok byla ještě jedna změna a to, že besídka proběhla 20.12. v pátek od 16:30 hodin.

První scénka rozdělenou na 3 menší části zahrála vlčata. Jednalo se o tři krátké příběhy plné zvířátek. Druhou a netradičně pojatou scénku měli skauti. Tentokrát se jednalo o promítaný asi

6-timinutový film, ve kterém byly pokládány nejrůznější otázky právě skautům. Celý klip byl pojatý velmi vtipně a doprovázen znělkou. Třetí scénku měli skautky, které se inspirovaly v Erbenově Polednici. Příběh byl vyprávěn velmi věrohodně a často i ve verších, nekončil však tragicky ale šťastně. Čtvrtou a poslední scénku měly světlušky, které zahrály problémy a pohodu Štědrého dne, doprovázené mnohými vtípky.

Mezi scénkami se hrály známé i neznámé koledy, které pro letošek měla v režii nová kapela Skautbend. Po všeobecném veselí se rozdaliydárky a společně zazpívala večerka.

Letošní skautskou besídku navštívilo 114 návštěvníků.